pranie

wykładzin, dywanów i mebli tapicerowanych

ZAMÓW WYCENĘ!

WYKONUJEMY ZLECENIA ZWIĄZANE Z PRANIEM WYKŁADZIN, DYWANÓW I MEBLI TAPICEROWANYCH

Stosujemy metodę ekstrakcyjną przy użyciu specjalistycznego sprzętu i odpowiednich środków chemicznych.

Do usuwania zabrudzeń z dywanów, wykładzin i tapicerek używamy specjalistycznego sprzętu z zastosowaniem odpowiednich środków czyszczących. Nasz zespół sprawi, że Państwa wykładziny, dywany i meble tapicerowane odzyskają świeżość i z powrotem będą cieszyć oczy kolorami.

Czyszcząc dywany i wykładziny, staramy się wyczyścić runo, bez przemaczania osnowy. Przemoczenie osnowy może prowadzić do problemów takich, jak kurczenie, rozwarstwianie lub falowanie wykładziny

Czyszcząc meble tapicerowane staramy się wyczyścić tkaninę obiciową w jak najmniejszym stopniu ingerując w piankę, która się pod nią znajduje. Mebel nigdy nie powinien być doprowadzany do stanu, w którym zabrudzona jest pianka. Jeśli nastąpiło zabrudzenie pianki, często niezbędne jest skorzystanie z pomocy tapicera, rozebranie mebla i osobne wypranie obicia oraz pianki, ponieważ dokładne wyczyszczenie pianki poprzez tkaninę obiciową jest niemożliwe lub bardzo pracochłonne.

PODCZAS PRANIA STOSUJEMY 6 ETAPÓW:

 

Usunięcie zabrudzeń nierozpuszczalnych

jedynym sensownym sposobem usunięcia zabrudzeń nierozpuszczalnych jest odkurzanie na sucho, które powinno stanowić zarówno element codziennej pielęgnacji wykładziny, jak i obowiązkowy zabieg poprzedzający czyszczenie, niezależnie od stosowanej metody.

 

Próba materiału

polega na rozpoznaniu rodzaju włókna i sprawdzeniu jego stabilności. Na tym etapie dobierana jest odpowiednia technika pracy, rodzaje środków czyszczących oraz ich stężenie.

 

Odplamianie

do usuwania szczególnie trudnych zanieczyszczeń używamy dedykowanych odplamiaczy. Na tym etapie usuwamy również gumy do żucia, wosk, plastelinę, zaschnięte resztki jedzenia i tym podobne.

 

Rozpuszczenie brudu

po usunięciu na sucho zabrudzeń nierozpuszczalnych należy doprowadzić do rozpuszczenia brudu, który pozostał na wykładzinie. Pojęcie „rozpuszczanie brudu” używane jest tu w znaczeniu potocznym i w zależności od rodzaju brudu oznacza oddzielenie brudu od włókna. Ten wstępny etap, jakim jest rozpuszczenie brudu, decyduje o skuteczności czyszczenia, a jest jednocześnie najbardziej zaniedbywany. Celem rozpuszczania brudu jest oddzielenie go od włókna wykładziny. Na skuteczność rozpuszczania brudu mają wpływ cztery czynniki: działanie chemiczne, temperatura, działanie mechaniczne oraz czas.

 

Wcieranie środka chemicznego (prespray)

działanie mechaniczne jest istotne, aby chemia dotarła w sposób równomierny do każdego miejsca na wykładzinie oraz żeby wspomagać oddzielanie brudu od włókna.

 

Usunięcie brudu

po rozpuszczeniu brudu usuwamy go metodą ekstrakcyjną. Brud jest wypłukiwany z wykładziny ekstraktorem, czyli urządzeniem natryskowo-ssącym. Ta metoda zapewnia najlepsze usunięcie brudu i ewentualnych pozostałości niepożądanych środków chemicznych.

TECTUS Agnieszka Jaworska
NIP 534-181-34-16

ul. Skoroszewska 24 m 61
02-495 Warszawa

Facebook iconYoutube iconGoogle + iconTwitter icon